دستگاه ترموفرمینگ

دستگاه فرمینگ

دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف ترموفرمینگ (PP)

دستگاه تولید لیوان PP

بر خلاف دستگاه های نیمه فرمینگ که تمامی مراحل تولید در یک دستگاه و به صورت یکپارچه انجام می گیرد، دستگاه های ترموفرمینگ از دو قسمت مجزا برای تولید ورق و ظروف (قالب گیری و پرس) تشکیل شده است. بنابراین علاوه بر فروش محصول نهایی (که می تواند لیوان و یا ظروف دیگر باشد)، ورق تولیدی در مرحله نخست نیز می تواند جهت مصارف صنایع مختلف به فروش رود.
عمده مواد اولیه مورد استفاده در این روش پلی پروپیلن (PP) می باشد، اما این خطوط قابلیت استفاده از دیگر مواد پتروشیمی از جمله پلی استایرن (PS) و … را نیز دارا می باشند. مواد PP یکی از ارزانترین و قابل دسترس ترین مواد موجود در بازار ایران می باشد که همین امر باعث کاهش چشمگیر قیمت تمام شده محصول نهایی می شود. به دلیل انعطاف مواد PP که باعث نشکن شدن محصول تولیدی توسط این نوع مواد می شود، همچنین مضرات کمتر مواد PP بر روی سلامتی انسان، در حال حاضر اکثر لیوان های یک بار مصرف موجود در بازار کشور با این نوع دستگاه ها تولید می شود.

دستگاه تولید لیوان PP

از عمده ترین مزایای دستگاه های ترموفرمینگ نسبت به نوع قدیمی تر آن که نیمه فرمینگ نامیده می شود، امکان استفاده از دستگاه لیوان جمع کن اتوماتیک بر روی این سیستم می باشد، که ضمن بهداشتی بودن و افزایش سرعت تولید، سبب کاهش نیروی انسانی می شود. طبیعی است این امر منجر به کاهش قیمت تمام شده محصول و افزایش سود تولید خواهد شد.
از دیگر مزایای دستگاه های ترموفرمینگ می توان به سرعت و تیراژ بالای محصول و نیز کیفیت بالاتر ظروف تولیدی نیز اشاره کرد.